Kožená sedacia súprava je pre bežného a priemerne zarábajúceho Slováka pomerne veľkou investíciou do domácnosti. Preto si jej kúpu treba dobre premyslieť. Stojíte pred touto voľbou? Prezradíme Vám, aké výhody a prípadne aj nevýhody má kožená sedačka.

Close up of tan leather sofa with two linen cushions

Dôvody, prečo si kúpiť koženú sedačku

Ten, kto vlastní koženú sedačku, na ňu iste nedá dopustiť. Perfektný vzhľad, vysoká kvalita, príjemný pocit pri sedení. Výhodou tohto typu sedačiek je však aj ich trvácnosť. Ak zainvestujete a kúpite si naozaj kvalitný kus v nadčasovom dizajne, môže Vám vydržať po celý život!

Je pravda, že kožené sedačky nemôžu byť vyrábané v toľkých prevedeniach a farbách, ako tie umelé. No dá sa to považovať skôr za výhodu. Táto sedačka totiž nebude nikdy pôsobiť umelo a nekvalitne. Kvalita sa jednoducho pozná na prvý pohľad.

Okrem toho, kožená sedačka nevybledne a ak sa o ňu budete pravidelne starať, tak že zabezpečíte kvalitné čistenie kože, nestratí svoju pôvodnú farbu.

Dobrou vlastnosťou kože je tiež to, že sa dokáže prispôsobiť telesnej teplote človeka. Preto je sedenie na nej naozaj pohodlné a príjemné. Okrem toho je veľmi jednoduchá aj jej údržba. Máte malé deti alebo domáce zvieratká? Nemusíte sa báť, že Vašu sedačku zničia. Ak sa na koženú sedačku niečo vyleje, jednoducho ju otriete a bude vyzerať ako nová! Nemusíte zabezpečovať tepovanie sedačky, ako pri čalúnených materiáloch.

hand wiping couch brown

hand wiping couch brown

Aké sú nevýhody koženej sedačky?

Za najväčšiu nevýhodu kožených sedačiek možno považovať ich vysokú cenu. Je síce pravda, že kvalitná sedačka z kože Vám vydrží naozaj dlhú dobu a investícia sa teda po čase vráti. No ak ste typ, ktorý chce svoj nábytok z času na čas obmeniť a podliehate v tejto oblasti módnym trendom, kožená sedačka sa Vám určite neoplatí. V tomto prípade si zvoľte radšej lacnejší nábytok. Po pár rokoch Vám tak nebude ľúto sedačku vyradiť.

Stále váhate, či si máte koženú sedačku zaobstarať alebo nie? Ak si nie ste istí práve kvôli meniacim sa módnym trendom, pomôcť môžu napríklad pekné doplnky v podobe vankúšov. Tie si môžete ľubovoľne meniť a tak zakaždým zmeniť a prispôsobiť vzhľad sedačky. No nebola by škoda zakryť tú kvalitu a krásu pravej kože?

 

FOTO: cunaplus + Jodie Johnson/ Dollar Photo Club
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!