Strešné nosiče na bicykle: Ktorý je pre vás najvhodnejší?

Mnoho z nás, rekreačných cyklistov, si vozí svoje bicykle naprieč Slovenskom. Cyklotrasy všade navôkol lákajú, a tak sú čoraz prirodzenejšou súčasťou výbavy auta aj nosiče bicyklov. Zvyk je taký, že zväčša bicykle putujú na strechu vozidla. Je to teda najvhodnejší spôsob prepravy bicyklov?

Preprava bicyklov a jej možnosti

Prax hovorí jasnou rečou: Najčastejším typom transportu bicyklov je strešný nosič, prípadne strešný box. Je to však aj najspoľahlivejší spôsob prepravy bicyklov? A ako je to s cenou, ktorý typ nosiča je najvýhodnejší?

Pravda je taká, že za cenovo najdostupnejší typ nosiča na bicykle možno označiť práve strešný nosič na bicykle. Avšak čoraz väčšej obľube sa napriek vyššej cene tešia i nosiče na ťažné zariadenie.

Pokiaľ ide o stále žiadané strešné nosiče na bicykle, je aj tu treba rozlišovať cenové, a teda i kvalitatívne rozdiely. Obľúbené sú najmä tie typy, kde nie je problém s montážou bicykla a zvládne to prakticky ktokoľvek aj bez kufríka s náradím. Výhodou je, ak nosič disponuje ramenom, ktoré samo zaistí, že po vyložení bicykla na strechu stojí na mieste, až pokiaľ držiak rámu nedotiahnete a nezamknete.

Čo sa ukotvenia kolies týka, je vo všeobecnosti pomerne jednoduché, a to pomocou klipsní. V závislosti od ceny nosičov však badať rozdiely v rýchlosti, jednoduchosti a komforte montáže, čo v konečnom dôsledku u mnohých dosť zaváži.

Zabezpečenie jednotlivých strešných nosičov

Rozdiely je badať aj v systéme zabezpečenia nosičov upevnených na strechu. Pri rozličných cenových a kvalitatívnych kategóriách strešných nosičov sa líši aj ich uzamykanie.

Prax však hovorí, že krádeže nosičov bicyklov nie sú až také časté, skôr ich ohrozujú manuálne poškodenia, možno aj v dôsledku nesprávnej manipulácie zo strany majiteľa, prípadne dôjde k „zrážke“ s konárom alebo inými, nízko zavesenými predmetmi v parkovacom dome.

Pri výbere a následnej kúpe nosičov bicyklov je vždy potrebné zvážiť aj počet bicyklov, ktoré plánujeme na streche prepravovať. To logicky navýši cenu a tiež je nevyhnutné zvážiť reálne možnosti vášho auta, teda akú „záťaž“ na streche dokáže skutočne uniesť.

 

Tags: , , , ,
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!