Je dovolenka na súkromnej jachte skutočne dobrý nápad?

Dovolenka na súkromnej jachte znie ako sen: plavba po azúrových vodách, kúpanie v krištáľovo čistom mori, objavovanie skrytých zátok a vychutnávanie si gurmánskych jedál v súkromí. Je plavba na jachte naozaj taký ideálny zážitok, ako sa zdá? Posvietili sme si na klady a zápory dovolenky na súkromnej jachte, aby sme vám pomohli s rozhodovaním a plánovaním vášho letného relaxu.

Prečo ísť na dovolenku na jachte

Jachty na predaj a prenájom znamenajú luxusné ubytovanie, pocity slobody a absolútne súkromie. Môžete si užívať voľný čas bez davov turistov a rušivých elementov. Plavba na jachte vám umožňuje ísť kamkoľvek chcete a kedykoľvek chcete. Môžete si vybrať vlastnú trasu, zastaviť sa na miestach, ktoré vás zaujímajú a stráviť na danom mieste toľko času, koľko uznáte za vhodné.

Plavby po mori vám umožnia zažiť dobrodružstvá, ktoré by ste na bežnej dovolenke nemohli. Môžete sa napríklad kúpať v odľahlých zátokách, šnorchlovať medzi koralovými útesmi, chytať ryby, skúšať vodné športy alebo sa vydať na výlety na pevninu. Tento typ dovolenky je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi v exkluzívnom prostredí. Môžete sa spolu opaľovať, kúpať, hrať hry, jesť a užívať si spoločnú zábavu.

Čo si treba dobre rozmyslieť

Dovolenka na súkromnej jachte sa môže predražiť, ak jachtu plne nevyťažíte. Plánovanie a organizácia dovolenky na mori sú časovo náročné. Je potrebné zvážiť mnoho faktorov, ako napríklad výber jachty, trasy, stravovania, aktivít a personálu. Zohnať musíte kapitána lode, ktorý má kapitánsky kurz, pretože kurz vodca malého plavidla je dostačujúci len vo vnútrozemí.

Aj počasie môže výrazne ovplyvniť vašu plavbu. V zlom počasí je plavba nepríjemná a v niektorých prípadoch aj nebezpečná. Na jachte budete v úzkom kontakte s ostatnými hosťami a posádkou, čo nemusí vyhovovať každému. Správny výber pasažierov je základ dobrej dovolenky na jachte.

Tipy pre dobrú dovolenku na jachte

Nie každý môže kúpiť lode na predaj, a preto je potrebné si vybrať plavidlo, ktoré vám vyhovuje cenovo, má dosť miesta pre všetkých dovolenkárov a je v dobrom technickom stave. Ak si nemôžete dovoliť prenájom celej jachty, môžete si prenajať len kajutu na lodi s cudzími cestujúcimi. Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú prenájom jácht s kompletným servisom vrátane posádky, stravovania a aktivít. Pred prenájmom jachty si dôkladne prečítajte zmluvu o prenájme a uistite sa, že rozumiete všetkým podmienkam. Nezabudnite si uzatvoriť cestovné poistenie, ktoré kryje aj plavbu na jachte.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!