Vyskúšali sme za vás – masážny vankúš ako lacná relaxačná pomôcka

Malých masážnych prístrojov na domáce využitie je v obchodoch neúrekom. Líšia sa cenou, výkonom a typmi masáži. Nám sa veľmi osvedčil masážny vankúš, ktorý nie je drahý, ale dokáže odviesť perfektnú prácu. Na vankúši sme ocenili jeho prenosnosť a možnosť ho využívať napríklad aj počas jazdy automobilom.

Pomáha proti bolestiam celej chrbtice

Kvôli sedavému zamestnaniu sme často museli chodiť na masáže. Masáž u fyzioterapeuta je síce super, ale časovo i finančne si ju len málokto môže dovoliť denne. Preto sme hľadali spôsob, ako aspoň čiastočne nahradiť maséra. Keby sme boli finančne za vodou, kúpili by sme si masážne kreslo. Bohužiaľ kreslo je nad náš rozpočet, a preto sme sa rozhodli vyskúšať masážny vankúš. Doma máme už jednu pomôcku na masírovanie, a to masážny valec, ktorý je však určený skôr na cvičenie a povzbudenie svalov počas tréningu. Masážny vankúš môžete použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Vďaka pravidelnej masáži sa zbavíte bolestí celej chrbtice a dosiahnete požadované uvoľnenie svalov. Môžeme potvrdiť, že vankúš funguje skvele a celá rodina sa o neho bije.

Lacný prístroj, ktorý dokáže zázraky

Ceny masážnych vankúšov sa pohybujú do sto eur, čo je čiastka, ktorá váš rozpočet nezruinuje. Za túto priaznivú cenu sa dostanete k zariadeniu, ktoré masíruje a zároveň prehrieva telo. Vďaka tomu, že je vankúš veľmi skladný, je možné si ho vziať so sebou kamkoľvek. Úplne ideálny je na masírovanie počas dlhej cesty autom. Vo vozidle ho jednoducho zapojíte do autozapaľovača. Vo väčšine vankúšov je zabudovaný infračervený žiarič, ktorý prispieva k svalovej relaxácii. Masážny vankúš uvoľní napätie nielen v oblasti strednej časti chrbta, ale tiež v krčnej chrbtici. My sme ho vyskúšali na masáž chodidiel a boli sme príjemne prekvapení, že účinkoval aj na bolestivé nohy.

Ako to celé funguje?

Na prvý pohľad vyzerá masážny vankúš ako každý iný vankúš. Na jeho zadnej strane sú praktické popruhy so suchým zipsom, ktoré vám umožnia vankúš pripnúť na stoličku alebo na sedadlo v aute. Popruhy zaistia vankúš proti posúvaniu a zároveň nasmerujú masáž na konkrétnu časť chrbtice. Vankúš je možné používať aj počas ležania. Vo vnútri vankúša sa nachádza rôzny počet masážnych hlavíc. V našom vankúši to boli štyri hlavice s masážnymi hrotmi, ktoré umožňujú realizovať shiatsu masáž alebo jemnú vibračnú masáž. Počas masáže si pustite infračervený ohrev, ktorý prispieva k zmäknutiu svalstva. A kde túto jedinečnú pomôcku zoženiete? Napríklad v e-shope inSPORTline, kde sme si kúpili náš vankúš a asi si dokúpime ešte jeden, keďže je v našej rodine na masážny vankúš dlhý poradovník.
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!