ČO PREZRÁDZA TESTOVANIE PNEUMATÍK?

Na základe akých kritérií sú pneumatiky testované a ako vám podobné informácie môžu pomôcť v momente kúpy pneumatík pre váš automobil? Odpoveď na túto a ďalšie otázky vám odhalíme v nasledovných riadkoch.

Nechajte si poradiť od profesionálov

Pri kúpe pneumatík nemusíte vychádzať len z vlastných znalostí a preferencií, ale môžete sa spoľahnúť aj na názor odborníkov v tejto oblasti. Túto možnosť vám dávajú testy pneumatík, ktoré sú zároveň zdrojom veľkého množstva užitočných informácií. Dozviete sa z nich, ktoré pneumatiky dostupné na súčasnom trhu sú hodnotené ako veľmi odporúčané a odporúčané, kým iné možno označiť za podmienečne odporúčané. Môžete si porovnať výsledky jednotlivých modelov v rôznych kategóriách a v rámci testov realizovaných v odlišnom type terénu, teda na suchej, mokrej alebo zasneženej vozovke, pokiaľ sú predmetom hodnotenia zimné pneumatiky.

Testovanie v zásade vykonávajú špecializované motoristické publikácie, ako napríklad nemecký magazín Auto motor a šport alebo prestížny automobilový inštitút zvaný ADAC. Pozostáva zo širokej škály kritérií, ku ktorým patrí napríklad ovládateľnosť, brzdná dráha, súčiniteľ valivého odporu, bočné riadenie, trakcia, vonkajšia hlučnosť a ďalšie. Čím efektívnejší výkon konkrétne pneumatiky počas testov podávajú a čím je ich použitie univerzálnejšie, tým lepšie výsledky a hodnotenia získavajú.

Pneumatiky, ktoré zaručia maximálnu spokojnosť

Na popredných pozíciách v rámci uznávaných testov pravidelne nachádzame z roka na rok pneumatiky Continental, ktoré sa tešia dlhodobej obľube medzi vlastníkmi osobných automobilov a súčasne ich vo veľkom využívajú aj majitelia SUV a úžitkových vozidiel. Značka nemeckého pôvodu sa výrobou pneumatík zaoberá už od konca 19. storočia a využíva pritom tak moderné technológie, ako aj inovatívne riešenia.

Z produkcie značky Continental máte na výber zimné, celoročné, univerzálne aj letné pneumatiky vysokého stupňa kvality. Najpredávanejšie letné dezény zastupujú predovšetkým verzie ContiSportContact 5 a ContiPremiumContact 5, kým novinkou posledných sezón je SportContact 6.




Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!