Boj s preliačinami na aute – vyskúšajte PDR opravu

Vandalizmus na aute a následne viditeľné preliačiny na kapote sú skutočnou pohromou pre majiteľov áut. Oprava preliačin je v mnohých prípadoch náročná po finančnej stránke i zdĺhavá s časového hľadiska. Záchranou sa v tomto smere stáva PDR oprava, ktorá rýchlo a efektívne vyrieši neestetické preliačiny. V čom je PDR metóda tak revolučná?

Vandalizmus je častou príčinou preliačin na aute

Vandalizmus na aute je problém predovšetkým vo veľkých mestách. Vandali sa neobávajú kamier a ich vyčíňanie končí v niektorých prípadoch úplným zničením okien a karosérie. Vandalizmus zanecháva na aute také stopy, ktoré sú finančne nákladné a často sa nedajú opraviť tak, aby neznížili hodnotu vozidla. Pri vandalizme sú preliačiny výsledkom kopancov a búchancov. Preliačiny, niekedy malé a inokedy veľkých rozmerov, nie sú len deformáciou. V ich štruktúre môžu vzniknúť praskliny, do ktorých sa dostane voda a karoséria začne hrdzavieť.

Samozrejme, že nielen vandalizmus je príčinou vzniku preliačiny. Stačí neopatrnosť pri otváraní dverí alebo silnejšie buchnutie tvrdým predmetom. Veľké preliačiny vznikajú pri kolízii dvoch automobilov. Ďalšou príčinou býva krupobitie. Klimatické zmeny na naše územie čoraz častejšie prinášajú výkyvy počasia a extrémne búrky so silným krupobitím. Vo všetkých prípadoch je postrachom šoférov nákladná oprava a odstavenie vozidla na niekoľko dní. Ak sa chcete vyhnúť drahej oprave a auto potrebujete mať k dispozícii neustále, informujte sa o oprave preliačin PDR metódou.

PDR ako revolúcia v opravách preliačin

Paintless Dent Repair (PDR) je inovatívna metóda, ktorá umožňuje odstránenie preliačin bez použitia laku alebo farby. Technici v servise využívajú špeciálne náradie vyrobené na mieru. Veľkú úlohu zohráva aj technika opravy pozostávajúca z vyrovnávania alebo vytláčania preliačin. Povrch vozidla zostáva neporušený. Táto metóda nie je len rýchlejšia a lacnejšia ako tradičné metódy opravy. Šetrí tiež životné prostredie tým, že minimalizuje potrebu lakovania a využívania iných chemikálií. Rýchlosť opravy a absencia drahej chémie robia z PDR opráv lacný variant, ktorý si poradí s preliačinami rôznych rozmerov.

V závere je možné povedať, že PDR oprava má oproti klasickej oprave naozaj veľa výhod ako sú nižšie náklady, rýchlosť opravy a zachovanie pôvodnej farby, čo vedie k zachovaniu hodnoty vozidla. S vývojom technológií a odborných znalostí sa PDR stáva viac presnejšia a efektívnejšia. Predpokladá sa, že v budúcnosti sa bude táto metóda používať častejšie a vyrieši boj s preliačinami. Neváhajte a po objavení preliačiny na kapote kontaktuje najbližší servis, ktorý PDR opravy realizuje.

Autor: Gabriela Kudláčová

 
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!