35162804_mRiešite dilemu, čím zatieniť svoje nové okná? Zvoliť žalúzie, klasické rolety alebo postačia iba závesy? A čo tak vonkajšie rolety namontované v interiéri? O takejto možnosti ste uvažovali?

Vonkajšie rolety aj u vás doma

Celoročne príjemná klíma, úspora energií, zvýšená ochrana súkromia, jednoducho komfort pre všetkých. To ponúkajú rokmi odskúšané a stále obľúbené predokenné rolety či žalúzie.  Už sa len rozhodnúť pre konkrétny typ a tiež či bude s motorom alebo postačí aj bez.

Najväčšie výhody vonkajších roliet

Tepelná izolácia

Vonkajšia roleta funguje ako účinná tepelná izolácia, najmä, ak je vybavená motorom. Pri veľkom slnečnom žiarení sa totiž sama stiahne a ochráni vás aj váš interiér pred nadmernou horúčavou. A v zime naopak automaticky vytiahnuté rolety interiér príjemne vyhrejú.

Hluková izolácia

Rolety slúžia aj ako hluková izolácia, čo ocenia najmä tí z nás, ktorí bývajú pri ceste či na rušnej ulici.

Tma kedykoľvek potrebujeme

Stiahnutím roliet dosiahneme úplnú tmu, kedykoľvek potrebujeme. To zasa privítajú všetci, ktorí potrebujú spať aj cez deň, prípadne rodičia malých detí.

Bezpečnosť

Predokenné rolety s motorčekom sú vítaným riešením pre ľudí, ktorí bývajú na prízemí a chcú zvýšiť svoj pocit bezpečia. Pohon s primeraným príslušenstvom je totiž veľkou prekážkou pri pokuse o násilné otvorenie rolety aj pre toho najšikovnejšieho zlodeja.

Manuálne či radšej motorizované?

S vonkajšími roletami, ktoré sú ovládané manuálne, sa pomerne ťažko manipuluje. Preto  sú vyhľadávané predovšetkým tie s motorom, ktoré sú schopné pružne reagovať na zmeny počasia a ich obsluha je o dosť jednoduchšia.

Vonkajšie rolety aj vo vnútri

Žalúzie alebo rolety? Vonkajšie či vnútorné? To sú závažné otázky, ktoré si minimálne raz za život položí každý z nás. Pokiaľ chcete skutočne často a veľmi citlivo regulovať svetelné podmienky vo vašom interiéri, odporúčajú sa skôr žalúzie. Tie sú omnoho flexibilnejšie vďaka naklápaniu lamiel. Sú vhodnou tieniacou technikou do pracovní i kancelárií, rovnako tak do izieb, kde si chceme počas dňa svetlo regulovať. Špecifickou kategóriou sú žalúzie vonkajšie, vďaka ktorým si sami veľmi efektívne nastavíte pomer tieňa a svetla presne podľa vašich predstáv. Platí tu, že ich ovládanie veľmi uľahčuje motorizácia, vďaka ktorej je možné žalúzie v celom dome či byte ovládať jediným tlačidlom.

Tepelno-izolačné funkcie jednotlivých žalúzií ovplyvňuje ich tvar aj zvolená farba.

Nechajte si poradiť, aký typ tieniacej techniky je ideálny práve pre vás. Uvidíte, že neoľutujete. A najmä sa budete vo svojich domovoch cítiť komfortne za každého počasia.
Autorské právo: feverpitched / 123RF Reklamní fotografie
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!