Pánske problémy s pleťou? Existuje riešenie!

 

Ak máte na tvári po holení alebo aj bežne pocity svrbenia, vyhadzujú sa vám červené fľaky alebo ste naopak nešťastným majiteľom mastnej a aknóznej pleti, nezúfajte. Aj pánov trápia problémy s pleťou na tvári, možno dokonca ešte častejšie než dámy. Mužská pleť je totiž pod vplyvom hormónov mastnejšia a jej póry bývajú rozšírenejšie. Ani pánov navyše neobchádzajú kožné choroby či alergické reakcie na niektoré zložky. Čo vám pomôže?

Predovšetkým by ste si mali zvyknúť na režim očisty pleti. Dvakrát denne, ráno i večer, si pleť umyte a odstráňte z nej všetky nečistoty a maz. Vyberte si čo najprírodnejšie zloženie prípravkov na pleť, aby ste sa vyhli zbytočnému zaťažovaniu pleti chemickými zložkami. V prípade problémovej pleti zrejme čistá voda stačiť nebude, je však namieste byť opatrný a s drhnutím pleti to veľmi nepreháňať. Po tejto očiste bude nasledovať kvalitná hydratácia, napríklad môžete použiť rastlinné pleťové oleje. Arganový olej je typickým predstaviteľom prírodnej kozmetiky, ktorá je ideálna na hydratáciu pleti. Čistý arganový olej neobsahuje žiadne konzervanty ani syntetické parfémy, je vhodný tak pre dámy, ako aj pre pánov. Nemusíte mať plnú kúpeľňu kozmetických prípravkov. Arganový olej slúži skvelo ako krém na pleť, dokonale ju hydratuje a chráni. Arganový olej má navyše tú vlastnosť, že vďaka vysokému obsahu vitamínu E a iných účinných látok vypĺňa vrásky a pleť omladzuje. Hoci muži sú s vráskami sexy, možno táto informácia mnohých poteší.

Čo je ale omnoho dôležitejšie, že prírodný bio arganový olej je hypoalergénny, keďže ide o čistú esenciu bez akýchkoľvek prídavných látok. Nemusíte sa teda báť jeho použitia ani na problémovú pleť. Arganový olej vyrovnáva stav pleti a reguluje tvorbu mazu. Zdalo by sa vám, že na svoju mastnejšiu pleť sa olej nehodí, ale opak je pravdou. Arganový olej patrí medzi suchšie oleje, preto nezanecháva mastný film. Používajte ho však správne! Každý olej by sa mal vmasírovať do jemne zvlhčenej pleti. Najlepšie je preto krúživými pohybmi si ho vmasírovať do pleti hneď po umytí tváre. Vyskúšajte to! Dary prírody ukrývajú často tie najúčinnejšie látky pre zdravie pleti.
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!