Pre mnohé páry sú už svadobné obrúčky celkom všedným doplnkom. Často ich majú odložené v šuflíku ak už sú v manželstve alebo si ich sem tam navlečú na prstenník, avšak na to musí byť aj „vhodná“ príležitosť. Obrúčky majú štandardne veľmi vysokú hodnotu – nielen čo sa ich ceny týka, ale aj tej pravej hodnoty, ktorú vyjadrujú pre Vášho partnera alebo partnerku. Dnes majú snúbenci k dispozícií ďaleko širšie portfólio svadobných obrúčok, ako v minulosti. Výber je možno aj vďaka tomuto faktu ešte o niečo zložitejší. Také luxusné svadobné obrúčky zo zlata či s briliantom môžu viac či menej zaťažiť Váš rozpočet, v konečnom dôsledku však dostanete adekvátnu kvalitu a najmä exkluzívny vzhľad prsteňov, ktorým sa nič nevyrovná.

Aká bola história svadobných obrúčok?

224111403Prstene ako také sú na svete už niekoľko storočí a často boli akousi odmenou za vykonanú prácu či pýchou panovníka, ktorý mal peňazí „viac ako dosť“. V prípade svadobnej tematiky taktiež hovoríme o bohatej histórií. Na prsty si snúbenci navliekali pôvodne prstene z obyčajných kovov, predtým to však boli prstene z vlasov, rastlín či kože. Každopádne však môžeme hovoriť o guľatom tvare – kruhu a symbolike dvoch rovnakých prsteňov ako znak neoddeliteľnosti. V súčasnosti dominuje najmä zlato, striebro, platina a to spolu s tými najdrahšími kameňmi.

Tvar svadobných obrúčok a ich symbolika

Každý prsteň má štandardne rovnaký tvar, až na mierne odchýlky. Pokojne ho možno označiť za dokonalý. Takýto napríklad dokonalý zásnubný prsteň pre snúbenicu či dokonalá obrúčka pre partnera alebo partnerku má však aj hlbší význam. Ich tvar – nekonečný tvar, nakoľko nevidíme jeho začiatok a koniec, vyjadruje aj nekonečnú lásku medzi oboma partnermi. Hovorí sa, že práve na štvrtom prste, kde máme nosiť obrúčku či zásnubný prsteň, prechádza žila lásky a tá práve zohráva dôležitú úlohu pri spojení partner-obrúčka-láska. Takéto nezabudnuteľné svadobné obrúčky pre páry majú podľa tradícií ďaleko širší zmysel a my veríme, že aj po tom článku sa ich rozhodnete nosiť.

 
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!