ramovanie_0V súčasnej dobe bytoví dizajnéri kladú dôraz predovšetkým na minimalistické vybavenie, pričom upúšťajú od zbytočných dekoratívnych prvkov. Ale obrazy na stenu, či už väčšieho či menšieho charakteru, majú na stenách neustále svoje miesto. Hoci je dôležitý obsah samotného obrazu, nemali by ste zabúdať na kvalitu rámovania. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako vybrať rámovanie obrazov.

Veľmi dôležité je rámovanie, ktoré by malo ladiť dokonale s obsahom obrazu. Zároveň by malo rámovanie obrazov korešpondovať z dominujúcim farebným tónom danej miestnosti. A v neposlednom rade by ste sa mali zamerať na samotnú veľkosť miestnosti. Aj malé miestnosti môže slušať veľký obraz, lebo všetku pozornosť strhne na seba. Ale naopak vo veľkých miestnostiach môžu malé obrazy zaniknúť, čo by bola veľká škoda.

Aký materiál zvoliť u rámovania?

K výrobe rámovania sa používajú rôzne materiály. Veľmi populárne sú predovšetkým kovové a drevené rámy na obrazy. A samotný obraz býva chránený sklom, aby sa na neho neusadzovali nečistoty a prach. Kovové rámovanie obrazov sa vyznačuje nadčasovosťou a elegantnosťou, pričom vybrať si môžete z lesklého a matného prevedenia. Využíva sa predovšetkým u rámovania fotografií.

Drevené rámovanie sa vyrába zo smrekového a borovicového dreva, ktoré sa hodia do historických a rustikálnych nehnuteľností. Ale svoje miesto si drevené rámy budujú tiež v moderných domoch, pretože drevo pôsobí dokonale v kombinácii so sklom či kovom.

Keď vás bude zaujímať cenník rámovania obrazov, mali by ste sa obrátiť priamo na konkrétneho špecialistu, ktorý sa tomuto umeleckému remeslu venuje. Ceny sú individuálne, pretože záleží na veľkosti a vašich predstavách. Obrátiť sa môžete na profesionála menom Ramovanie.sk, ktorý vám dá do krásneho rámu diplom, výšivku aj reprodukciu. A nebráni sa ani rámovaniu netradičných predmetov, ako sú kamene, dresy či medaily.
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!