Keramické nadzemné bazény a bazény do zeme sú nadštandardné bazény pre náročných používateľov. Osádzajú sa v nadzemnom priestore alebo priamo do zeme. Povrchové keramické obloženie bazéna zabezpečuje odolnosť a bazén sa stáva ľahko udržiavateľným.

Bazény s keramickou úpravou povrchu nájdu svoje uplatnenie ako vo vonkajšom, tak aj vnútornom prostredí. Využívajú ich verejné aj privátne bazénové komplexy a zariadenia. Sú obľúbené aj u najnáročnejších zákazníkov.

keramicke-bazeny

Nadzemné bazény, aj bazén do zeme

Keramické bazény prinášajú pre zákazníka pohodlie a vysokú odolnosť. Keramický obklad bazénov tvorí dno aj steny bazéna, ktorý môže mať nadzemné umiestnenie alebo je osadený priamo do zeme. Súčasťou keramických bazénov sú prelivné hrany, žľaby, protišmykové dlažby a schody. Tvar a motív keramického obkladu je možné prispôsobiť požiadavkám klienta.

Pred vytvorením keramického bazéna je potrebné vykonať stavebné práce, ktorými sa pripraví priestor a zabezpečí sa jeho izolácia formou železobetónovej vane odolnej voči vode. Nasleduje lepenie keramického obkladu bazéna a jeho izolácia špárovacími hmotami.

Odolnosť a hygiena keramického bazéna

Keramický obklad v nadzemných bazénoch a bazénoch osadených do zeme má vysokú odolnosť voči opotrebovaniu. Životnosť keramických bazénov sa počíta na niekoľko rokov. Keramická povrchová úprava zabezpečuje hygienické a jednoduché čistenie.

Niektoré keramické bazény sú opatrené odolnou špeciálnou vrstvou Hydrotect, ktorá zabraňuje usadzovaniu nečistôt a odpudzuje usadeniny a baktérie.

Viac informácii nájdete na našom blogu.
Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!