Keramické nadzemné bazény a bazény do zeme sú nadštandardné bazény pre náročných používateľov. Osádzajú sa v nadzemnom priestore alebo priamo do zeme. Povrchové keramické obloženie bazéna zabezpečuje odolnosť a bazén sa stáva ľahko udržiavateľným.

Bazény s keramickou úpravou povrchu nájdu svoje uplatnenie ako vo vonkajšom, tak aj vnútornom prostredí. Využívajú ich verejné aj privátne bazénové komplexy a zariadenia. Sú obľúbené aj u najnáročnejších zákazníkov.

keramicke-bazeny

Nadzemné bazény, aj bazén do zeme

Keramické bazény prinášajú pre zákazníka pohodlie a vysokú odolnosť. Keramický obklad bazénov tvorí dno aj steny bazéna, ktorý môže mať nadzemné umiestnenie alebo je osadený priamo do zeme. Súčasťou keramických bazénov sú prelivné hrany, žľaby, protišmykové dlažby a schody. Tvar a motív keramického obkladu je možné prispôsobiť požiadavkám klienta.

Pred vytvorením keramického bazéna je potrebné vykonať stavebné práce, ktorými sa pripraví priestor a zabezpečí sa jeho izolácia formou železobetónovej vane odolnej voči vode. Nasleduje lepenie keramického obkladu bazéna a jeho izolácia špárovacími hmotami.

Odolnosť a hygiena keramického bazéna

Keramický obklad v nadzemných bazénoch a bazénoch osadených do zeme má vysokú odolnosť voči opotrebovaniu. Životnosť keramických bazénov sa počíta na niekoľko rokov. Keramická povrchová úprava zabezpečuje hygienické a jednoduché čistenie.

Niektoré keramické bazény sú opatrené odolnou špeciálnou vrstvou Hydrotect, ktorá zabraňuje usadzovaniu nečistôt a odpudzuje usadeniny a baktérie.

Viac informácii nájdete na našom blogu.
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!