Pripravte svoju pokožku na chladné ročné obdobie, ktoré je už pomaly v plnom prúde. Vietor, mráz i suchý vzduch dokážu pokožku poriadne potrápiť. Aj preto býva citlivá a často vysušená, čo spôsobuje vznik červených škvŕn.

Najdôležitejšie je pleť nevystavovať počas zimných mesiacov náhlym zmenám teplôt. To sa však niekedy nedá a jednoducho to nedokážeme ani ovplyvniť. Pokiaľ máte suchú pokožku, siahnite po prípravkoch, ktoré sú výživnejšie, mastnejšie a obsahujú vitamíny. Používajte ich predovšetkým pri pobyte vonku a v prípade silného vetru. Existujú i špeciálne krémy na zimu, ktoré zoženiete v drogérií alebo v lekárni.

Podobne ako v lete, tak ani počas zimy nezabúdajte na ochranný faktor. A to obzvlášť počas pobytu na horách, kde je slnko ozaj veľmi silné. K čisteniu používajte špeciálne mlieko alebo jemné hydratačné tonikum, pričom použitie vody z kohútiku môžete ráno pokojne vynechať. Večer samozrejme nezabudnite na odlíčenie s prípravkom, ktorý obsahuje minerály a vitamíny.

Ak máte pleť príliš citlivú, môžete použiť peeling, ktorý pokožku prekrví a zbaví ju odumretých buniek a nečistôt. Nepoužívajte ho však príliš často, keďže citlivá pleť je veľmi náchylná na takéto procedúry.

Domáca maska na pery

Pery chráňte výživným balzamom, ktorý by mal mať mastnejšiu konzistenciu. Vhodný je med alebo prípravok s obsahom včelieho vosku, ktorý dodá vašim perám potrebnú výživu a ochranu pred chladným počasím. Med má na pery hojivé a hydratačné účinky, takže pokiaľ máte popraskané pery, táto domáca maska vám určite pomôže.

Nezabúdajte na pitný režim, ktorý má tiež veľký vplyv na našu pleť. Vyvážená a zdravá strava nám zase dodá potrebné živiny a vitamíny, ktoré obzvlášť v zime nutne potrebujeme.

 

FOTO:  © Igor Mojzes / Dollar Photo Club

 
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!